Borë dhe akull, kërkohet kujdes nga shoferët që kalojnë në Bypass-in e Murrizit

Borë dhe akull

Vendi i quajtur Qafë-Murrizë në rrugën e Arbrit është shndërruar shpesh në burim aksidentesh për shkak të rrëshqitjes së dherave kur bie shi dhe ngricave kur bie dëborë. Temperaturat janë ulur ndjeshëm gjatë natës, duke krijuar kushtet për krijimin e shtresave të akullit. Në zonë, janë vendosur patrullat e policisë, që kërkojnë nga drejtuesit e … Read more

150 mijë lekë për të instaluar një sahat! Arrestohet inxhinieri elektrik i OSHEE-së në Tiranë

150 mijë lekë për të instaluar një sahat! Arrestohet inxhinieri elektrik i OSHEE-së në Tiranë

Një aparat matës i energjisë elektrike ka një tarifë instalimi prej 24.000 lekësh, por një inxhinier eletrik në kryeqytet u kërkonte qytetarëve 150.000 lekë. Për 46-vjeçarin Bujar Llakaj, prokuroria  kërkon arrest me burg për veprën penale “Korrupsioni pasiv i personave që ushtrojnë funksione publike”. Sipas hetimeve, aparati matës është vënë nga elektricist B.A., që është … Read more

Shpërndanin lëndë narkotike ekstazi në kryeqytet! Tre të arrestuar, mes tyre një 17-vjeçar

Shpërndanin lëndë narkotike ekstazi në kryeqytet! Tre të arrestuar

Tre persona që shpërndanin lëndë narkotike ekstazi në zona të ndryshme të Tiranës janë vënë në pranga, ndërsa është shpallur në kërkim bashkëpunëtori i tyre. Në pranga ka rënë 23-vjeçari Kejvin Vasej, 25-vjeçari Grigor Gjinari dhe 17-vjeçari me inicialet A.B. Nga veprimet hetimore ka rezultuar se këta shtetas, në bashkëpunim me njëri-tjetrin, pasi siguronin lëndën … Read more

Gruaja piu helm pas dhunës nga bashkëshorti! 37-vjeçari i dehur e dërgon me makinë në spital, por shkakton aksident gjatë rrugës

Gruaja piu helm pas dhunës nga bashkëshorti! 37-vjeçari i dehur e dërgon me makinë në spital

Një 29-vjeçare ka konsumuar lëndë helmuese pas dhunës psikologjike që ushtroi ndaj saj bashkëshorti. Ngjarja shndërrohet në një dramë, kur 37-vjeçari në gjendje të dehur mori gruan në makinë për ta çuar në spital, por humbi kontrollin gjatë rrugës, duke shkaktuar aksident e duke përkeqësuar gjendjen fizike të gruas së tij. “Ky shtetas në gjendje … Read more

Situata nga moti i keq/ Orteqet e borës bllokojnë aksin Bogë-Theth, Oboti nën ujë, disa ura të dëmtuara në Shkodër

Situata nga moti i keq/ Orteqet e borës bllokojnë aksin Bogë-Theth

Reshjet e shiut që kanë nisur prej disa ditësh në vendin tonë, duke shkaktuar probleme në disa qytete, do të vazhdojnë me intensitet mesatar dhe për të paktën dy ditë. Sipas Ministrisë së Mbrojtjes, në qarqet Kukës, Shkodër, Dibër, Korçë dhe Gjirokastër do të ketë reshje bore me intensitet të ulët dhe mesatar. Temperaturat minimale … Read more

Arrestohet polici me drogë, u përpoq të fuste hashash në burgun e Drenovës

Arrestohet polici me drogë

Një nga Punonjesit e policisë së burgut të Drenovës është arrestuar pasi tentoi të fuste një sasi lënde narkotike brenda institucionit të vuajtjes së dënimit. Nevis Ibrahimi punonjës policie në një nga godinat e burgut të sigurisë së lartë e kishte fshehur drogën në veshjet intime për ta futur atë brenda institucionit por gjatë kontrollit … Read more

Shkaktonin ndotjen e ajrit, ujit dhe tokës! Nis hetimi ndaj administratorëve të 5 guroreve në Krujë

Shkaktonin ndotjen e ajrit

Administratorët e pesë guroreve që shkaktonin ndotje të lartë të mjedisit në Krujë janë vënë nën hetim. Nga kontrollet e policisë, ka rezultuar se 5 gurore nuk dispononin dokumentacionin e plotë për ushtrimin e aktiviteteve të nxjerrjes dhe përpunim të materialeve inerte dhe gurore. Shtetasit: D. P., V. K., E. Q., H. K. dhe F. … Read more