Meta vlerëson 5 profesorë të Universitetit Bujqësor: Bujqësia, mjaft përcaktuese për ekonominë tonë

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar sot 5 profesorë e shkencëtarë të shquar të Universitetit Bujqësor.

Në një ceremoni solemne, kreu i shtetit vlerësoi kontributin e profesorëve për veprat shkencore e pedagogjike.

“Shkenca ne bujqësi po kalon kohe te vështira. Globalizimi, fermereve tane iu duhet me shume dije. Bujqesia ështëmjaft percaktuese per ekonomine tone”, tha Meta.

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: presidenti ilir meta