Shkarkimi i Fatos Tushes pas arrestimit nga SPAK, Këshilli Bashkiak i Lushnjës zgjedh kryetarin e ri

Këshilli Bashkiak i Lushnjes zgjedh në krye të Bashkisë nënkryetaren Eriselda Sefa pak ditë pas arrestimit dhe shkarkimit më pas të ish-kryebashkiakut Fatos Tushe, i akuzuar për afera korruptive.

Eriselda Sefa është komanduar sot nga Këshilli Bashkiak për të marrë drejtimin e Bashkisë së Lushnjës, teksa fillimisht në garë ishte dhe nënkryetari Gentian Nushi, njëherazi edhe kryetari i PS për Bashkinë Lushnje, i cili u tërheq.

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: Bashkia Lushnje Eriselda Sefa