Kapet duke transportuar 7 emigrantë të paligjshëm, arrestohet 36-vjeçari me “Porsche” në Çorovodë

BERAT

Arrestohet një 36-vjeçar në Çorovodë pasi po transportonte me makinën e tij 7 emigrantë të paligjshëm.

Strukturat për Hetimin e Krimeve në Drejtorinë Vendore të Policisë Berat, në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative, goditën një rast të aktivitetit kriminal të dhënies së ndihmës shtetasve të huaj, për kalim të paligjshëm të kufirit, si rezultat u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit D.Xh., 36 vjeç, (i dënuar më parë), banues në Tiranë

Shërbimet e policisë kanë kapur në fshatin Orizaj, Çorovodë, shtetasin D. Xh., duke transportuar me mjetin tip “Porsche”, kundrejt pagesës, 7 emigrantë të paligjshëm, nga vendet e treta.

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: berat emigrante policia