Kokaina u gjet e fshehur në kontejnerin me banane të “Alba Exotic Fruit”, mbërriti disa ditë më parë në Portin e Durrësit

Detaje të reja janë zbuluar nga kokaina e kapur në Durrës në konteinerin e ‘’Alba Exotic Fruit’’.

Gazetarja Klodiana Haxhiaj raporton për BalkanWeb se kontejneri ishte me banana dhe kishte mbërritur disa ditë më parë nga Amerika Latine.

7.25 kg kokainë u gjetën në kontejnerin e kësaj kompanie shqiptare të import-eksportit të frutave ekzotike.Çdo kontejner i dyshimtë në Portin e Durrësit, sidomos ata me fruta ekzotike nga Amerika Latine po kontrollohen imtësisht pasi mes tyre kalojnë qindar kilogram kokainë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: alba exotic fruit banane Durres kokaine port