Vrasja për pronën në Lushnje, arrestohet një prej vëllezërve autorë bashkë me nipin, në kërkim i treti

LUSHNJA

Dy persona janë arrestuar për vrasjen e 30-vjeçarit mëngjesin e sotëm në Lushnje. Ngjarja ndodhi pas një konflikti për një truall në fshatin Garunjas.

I vdekur mbeti Romeo Hasalla ndërsa të plagosur babai i tij Shuaip Hasalla, e dy vëllezërit e tjerë, Emiljano e Laert Hasalla.

Autorët e dyshuar të ngjarjes janë Kastriot dhe Afrim Hasalla. Ky i fundit është arrestuar bashkë me djalin e vëllait, 20-vjeçari Marjus Hasalla, kurse Kastriot Hasalla është në kërkim.

Romeo Hasalla kishte vetëm dy ditë që kishte ardhur nga Greqia dhe ishte baba i dy fëmijëve. Familjet ishin në konflikt të vjetër për pronën teksa rezulton se viktima me autorët ishin kushërinj të largët.

NJOFTIMI NGA POLICIA

Lushnjë

Kapen dhe vihen në pranga dy nga autorët e dyshuar të ngjarjes së ndodhur mëngjesin e sotëm në Garunjas të Lushnjës.

Vijojnë kontrollet intensive për kapjen e autorit tjetër të shpalluar në kërkim.

Strukturat hetimore të DVP Fier në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnje në vijim të punës intensive për zbardhjen dhe dokumentimin e ngjarjes së ndodhur në fshatin Garunjas, kanë vijuar kontrollet për lokalizimin dhe kapjen e autorëve.

Si rezultat i kontrolleve të pandërprera gjatë ditës së sotme, nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Divjakë, është bërë e mundur kapja e dy prej autorëve të dyshuar të shpallur në kërkim, shtetasit M. H., 20 vjeç dhe A. H., 42 vjeç, banues në Garunjas, Lushnjë.

Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë është bërë arrestimi i tyre për veprat penale “Vrasje në rrethana cilësuese” e kryer në bashkëpunim dhe “Vrasje në rrethana cilësuese” e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë.

Vijon puna nga shërbimet e Policisë për kapjen e shtetasit K. H.

(Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: arrestim Lushnje vrasje