FOTO/ Arrestohet 24-vjeçari shqiptar në Spanjë, kishte ngritur plantacion kanabisi në një magazinë. Policia thyen derën, brenda…

Agjentët e Policisë Kombëtare të Spanjës kanë arrestuar një 24-vjeçar shqiptar, i cili kishte përdorur një magazinë industriale në West Industrial Estate, në Juglindje të vendit për të ngritur një plantacion të brendshëm të marijuanës.

Shoqata e Kompanive të poligonit të lartpërmendur paraqiti një ankesë në Policinë Kombëtare për plantacionin, për shkak të erës së fortë që dilte nga magazina industriale përmes disa tubave nxjerrës të ajrit. Era e pagabueshme e marijuanës dhe aktiviteti 24-orësh i makinerive të ajrit të kondicionuar, i shtynë agjentët të hetojnë dhe të përcaktojnë se kush qëndron pas plantacionit të marijuanës.

Kur agjentët hynë dhe kontrolluan magazinën, të ndarë në 5 dhoma, ata sekuestruan 820 bimë marijuane me një lartësi të përafërt prej 60 centimetra, 203 transformatorë elektrikë, 150 llamba, 6 kondicionerë, 6 filtra të ajrit të kondicionuar.

I arrestuari jo vetëm që po hetohet për trafik droge, por ai është arrestuar edhe për një krim të mashtrimit me energjinë elektrike pasi Policia verifikoi se si ai siguronte shërbimin elektrik për të gjitha instrumentet e përdorura për kultivimin e drogës që kishte qenë në mënyrë ilegale të lidhur me rrjetin publik të energjisë elektrike.

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: kanabis shqiptari spanje