Rrezikohen tri fshatra në Gjirokastër/ Banorët përjetojnë tmerr, përpiqen ta shuajnë me mjete rrethanore

Tri fshatra në Gjirokastër po rrezikohen nga flakët, ndërsa forcat e ushtrisë dhe banorët po përdorin çdo mjet të mundshëm për t’i shuar.

Asim Zeneli, Arshi Lengo dhe Krina në Njësinë Administrative Lunxhëri – Antigone po përballen me flakët ditën e sotme, ndërsa flakët vijojnë të përhapen të favorizuar nga era dhe temperaturat e larta.

Tashmë kërkohet ndihmë nga ajri pasi rrezikohen jetë njerëzish në atë zonë.

Në vendngjarje po punojnë strukturat e mbrojtjes civile, gjithashtu në mbështetje kanë shkuar edhe Forcat e Armatosura.

“U bëjmë thirrje banoreve të jenë bashkëpunues me strukturat shtetërore për të zbatuar urdhrin e evakuimit”, tha thonë ata.

Top Channel