RENEA operacion të befasishëm në disa qytete për kapjen e personave me rrezikshmëri shoqërore, dhjetra të shoqëruar

Forcat Speciale RENEA kanë zbarkuar në disa qytete ku po ushtrojnë kontrolle të befasishme për kapjen e personave me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Lajmi është bërë i ditur për “BalkanWeb” nga gazetarja Dorjana Bezat. Burimet bëjnë me dije se aksioni i RENEA-s është shtrirë në Durrës, Lezhë, Shkodër, por edhe në qytete të tjera.

Po ashtu mësohet se operacioni po bëhet për kapjen e personave që qarkullojnë të armatosur, të përfshirë apo të dyshuar si autorë të krimeve kundër personit apo dhe pronës. Bezat bën me dije se dhjetra persona janë shoqëruar për verifikim në Durrës, Lezhë, e Shkodër.

Aktualisht vijojnë kontrollet në terren.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: renea