Ardhja e refugjatëve në Shqipëri, Soreca ndan detaje nga takimi me Xhaçkën dhe Çuçin: Populli afgan meriton të jetojë i sigurt e në paqe

Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, ka ndarë detaje nga takimi me dy ministrat, Olta Xhaçka dhe Bledi Çuçi.

Soreca thotë se takimi është zhvilluar për të krijuar kushtet e strehimit të përkohshëm për afganët në nevojë.

Ndër të tjera ai thotë se populli afgan meriton të jetojë në siguri dhe dinjitet.

Mesazhi nga Soreca:

8m Diskutime të mira sot me ministrat @xhacka_olta dhe @bledicuci. Me Unë përsërita lavdërimet #EU për gatishmërinë e Shqipërisë për të siguruar strehim të përkohshëm për afganët në nevojë. Të dy ministrat më informuan për përgatitjet e vazhdueshme për pritjen e afganëve të pambrojtur. Ne prekëm… 1/2

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: afganët cuci Shqiperi Soreca Xhacka