Dhjetë vatra zjarri në Fushë-Krujë djegin hektarë pyje, dyshohet për zjarrëvënie të qëllimshme, rrezikohet hekurudha Vorë-Shkodër

Një zjarr i vënë në të paktën 10 vatra ka djegur mbi hektar shkurre e ferra në vendin e quajtur ‘Ura e Gjolës’ në Fushë-Krujë.

Gazetari Juljan Kasapi raporton për ‘BalkanWeb’ se zjarri ka djegur një sipërfaqe të madhe në afërsi të hekurudhës Vorë-Shkodër duke e rrezikuar seriozisht këtë të fundit.

Në ndihmë të zjarrfikëses së Krujës ka ardhur dhe zjarrfikësja e Vorës. Mësohet se dy zjarrfikëset po punojnë intensivisht për të lokalizuar zjarrin, i cili thuhet se është i qëllimshëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: Dhjetë vatra fushekruje