“Hipokriti ka frikë se mund të dalë në shesh e vërteta”, Meta shpërndan mesazhin e Papa Franceskut: Në politikë s’është gjë e rrallë të takohesh me hipokritë

Presidenti Ilir Meta ka shpërndarë mesazhin që bëri sot Papa Francesku, i cili u ndal te ‘Virusi i hipokrizisë’.

Në mesazhin e tij Ati i Shenjtë thekson se në politikë nuk është gjë e rrallë të takohesh me hipokritë, të cilët jetojnë një jetë të dyfishtë, atë publike e atë private, që ndryshojnë si nata me ditën. Sipas kreut të shtetit ky mesazh është kaq aktual edhe për shoqërinë tonë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: presidenti ilir meta