Reshjet e shiut, pa drita dhe ujë të pijshëm dhjetra zona në Lezhë

Dhjetra zona të Lezhës janë pa energji elektrike. Ka mjaftuar një shi i lehtë për të krijuar një situatë të tillë.

Gazetari Elidon Ndreka raporton për ‘BalkanWeb’ se pa energji janë zonat; Balldre, Torovica, Ishull Lezhe, Shengjin, Barbulloj etj.

Si pasojë e mungesës së dritave disa zona nuk furnizohen as me ujë të pijshëm.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: Lezha pa drita pa uje