Vranësira dhe ulje temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash duke sjellë mot të qëndrueshëm, por priten edhe reshje shiu herë pas here.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të kenë një rënie të ndjeshme ku do të variojnë: në zonat malore, nga 14°C në 23°C, në zonat e ulëta nga 19°C në 29°C dhe në zonat bregdetare nga 21°C në 30°C.

Era do të fryjë në drejtim Perëndimor-Veriperëndimor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë 4 ballë.

Kosova sot do të mbizotërohet nga alternime vranësirash dhe kthjellimesh të cilat do të sjellin mot kryesisht të qëndrueshëm, por nuk përjashtohet mundësia për reshje. Temperaturat do të ulen ku do të variojnë: në zonat malore nga 11°C në 22°C dhe në zonat e ulëta nga 13°C në 25°C.

Në fotot e mëposhtme do gjeni parashikimin e motit për qytetet kryesore të vendit, Kosovës dhe botës:

Top Channel