“Buxheti 2022 anti-social!”/ Meta: Janë rritur çmimet ushqimeve, shërbimet e transportit dhe shpenzimet familjare për shëndetësinë

Presidenti i Republikës Ilir Meta, nëpërmjet një statusi në ‘Facebook’ shkruan se buxheti i vitit 2022 është anti-social.

Sipas Metës me këtë buxhet nuk ka rritje për ndihmën ekonomike, pensionet në fshat apo qytet, ndërsa thekson se janë rritur çmimet me 4.5%.

Statusi:

“Buxheti 2022” është ANTISOCIAL.

Janë RRITUR:

Çmimet e ushqimeve 4.5%;

Shërbimet e transportit 6.9%;

Shpenzimet familjare për shëndetësinë 28%.

Qeveria ZERO rritje reale për:

Ndihmën ekonomike;

Pensionet në fshat dhe qytet;

Pagat për 71% të administratës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: ilir meta