Dy persona të maskuar grabisin Postën Shqiptare në Babrru, marrin rreth 200.000 lekë

Dy persona të maskuar kanë grabitur Postën Shqiptare në Babrru rreth orës 09:15, ku kanë arritur të marrin 200 mijë lekë.

Ata ende nuk janë identifikuar dhe janë larguar me biçikleta.

“Më datë 15.12.2021, rreth orës 09:15, në Babrru, dy persona ende të paidentifikuar, të maskuar me kapuçët e xhupave që kishin veshur, kanë hyrë në filialin e Postës Shqiptare, ku kanë marrë një shumë parash rreth 200.000 lekë dhe janë larguar me biçikleta. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Shërbimet e Policisë po krehin zonën, për të bërë të mundur kapjen e tyre”, sipas policisë.

Shërbimet e Policisë po krehin zonën, për të kapur autorët, ndërsa nuk dihet nëse ata kanë pasur armë me vete.

Top Channel