Ekzekutuan pranë banesës biznesmenin Rakip Roli, Gjykata e Kurbinit jep masën e sigurisë për tre të akuzuarit

KURBIN

Gjykata e Kurbinit ka vendosur masën e sigurisë arrest me burg për tre të ndaluarit për vrasjen e biznesmenit Rakip Roli. Gjyqtari Aurel Arapi, pranoi kërkesën e Prokurorit Bardhyl Shehu dhe i ka lënë në burg shtetasit, Llej e Skëder Lila, si dhe Klajdi Gjegjaj (Belshi). Ndaj tyre, rëndojnë akuzat për vrajse me paramendim e kryer në bashkëpunim dhe armëmbajtje pa leje.

Kujtojmë se ngjarja e rëndë ndodhi të premten që lamë pas, ku Rakip Rolit, ju bë atentat pranë banesës së tij në qytetin e Laçit. Shkak është bërë hakmarrja, pasi Llej dhe Skënder Lika kanë pretenduar se janë dhunuar nga djemtë e viktimës.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: babai djali rakip roli të akuzuarit