Vrasja e 29-vjeçarit Jurgen Duka pas sherrit në market, arrestohet miku i viktimës, për çfarë akuzohet (Emri)

Një ditë pas vrasjes së 29-vjeçarit Jurgen Duka, pas sherrit në një market në Tiranë, policia ka arrestuar një prej personave të përfshirë.

Në pranga ka rënë 36-vjeçari O. D., i cili, sipas bluve të kryeqytetit, ka qenë i pranishëm kur ka ndodhur konflikti, por nuk ka kallëzuar krimin.

Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se është arrestuar shtetasi Orgest Drazhi, i cili ishte mik i viktimës.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 2 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit O. D., 36 vjeç, pasi në rrugën “Irfan Tomini”, duke qenë prezent në konfliktin e çastit ku humbi jetën shtetasi J. D., nuk ka kallëzuar krimin. Ndërkohë nga shërbimet e Policisë, vijon puna intensive për kapjen dhe vënien para përgjegjësisë të autorit të krimit, shtetasit A. S”, thuhet në njoftimin e policisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: JURGEN DUKA Orgest Drazhi Tirane vrasja