Ambasadorja Kim uron në shqip: Gëzuar Krishtlindjet! Vullneti i mirë na ndriçoftë gjatë vitit të ri!

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim ka uruar besimtarët katolikë për Krishtlindjet.

Përmes një urimi në gjuhën shqipe, diplomatja amerikane ka uruar që vullneti i mirë ndriçoftë gjatë vitit të ri.

Gëzuar Krishtlindjet! Merry Christmas! Gëzimi dhe vullneti i mirë i Krishtlindjeve na ndriçoftë gjatë vitit të ri!”, shkruan Yuri Kim.

Gëzuar Krishtlindjet! Merry Christmas! May the joy and goodwill of Christmas illuminate us through the new year! pic.twitter.com/FJoI0CBgOb

— Ambassador Yuri Kim (@USAmbAlbania) December 25, 2021

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: Ambasadorja e SHBA-ve Ambasadorja Yuri Kim