E rëndë në Memaliaj/ Po punonin në një shtyllë tensioni për të riparuar linjën elektrike, bien në kontakt me rrymën dy elektricistët, njëri rëndë

MEMALIAJ

Dy elektricistë kanë rënë në kontakt me rrymën elektrike teksa punonin për riparimin e linjës elektrike në fshatin Çërrilë, Memaliaj.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11:00, kur policia është njoftuar se në fshatin Çërrilë, Memaliaj, shtetasit A. H., 55 vjeç dhe A. M., 54 vjeç banues në Çërrilë, Memaliaj (Punonjës të OSHEE), duke punuar në një shtyllë tensioni për të riparuar linjën elektrike në fshatin Çërrilë, kanë rënë në kontakt me rrymën elektrike.

Për pasojë shtetasi A. M., është dëmtuar rëndë, i cili u transportua për në spitalin Gjirokastër dhe shtetasi A. H. ka marrë dëmtime të lehta.

Grupi hetimor po kryen veprimet e mëtejshme hetimore për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: eketricistet Memaliaj