VIDEO/ Përfshihet nga flakët makina në Sarandë, shkak u bë…

Një mjet është përfshirë nga flakët mbrëmjen e sotme në Sarandë. Mësohet se mjeti ishte parkuar në lagjen nr.4 në qytetin bregdetar.

Gazetarja Shpresa Dine raporton se zjarri ra në kabinën e mjetit, ndërsa falë ndërhyrjes së zjarrfikëses u bë e mundur shuarja në kohë e zjarrit.

Nga hetimi u përcaktua se shkaku i zjarrit në mjetin tip ‘Opel’ ishte kondicioneri.

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: digjet makina sarande zjarr