Të strehuar në Lezhë, pesë autobusë me afganë largohen nga Shqipëria

Pesë autobusë me afganë të cilët ishin vendosur në Lezhë për t’u strehuar po largohen nga Shqipëria.

Ende nuk dihet destinacioni, ndërsa aktualisht kanë mbërritur në Rinas.

Sakaq bëhet me dije se largimi i tyre është organizuar nga Ambasada Amerikane.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: afgane Rinas