Zjarr i fuqishëm në Krujë, flakët djegin hektarë me pyje

Një zjarr i fuqishëm ka rënë në vendin e quajtur Dollakë mes dy liqeneve Pacung dhe Dollakë në Krujë.

Mësohet se pse sipërfaqja e djegur deri në këto momente është mjaft e madhe pasi bëhet fjalë për disa hektarë, ndërsa është e pamundur që të ndërhyhet nga zjarrfikëset, për shkak të terrenit të vështirë.

Zjarri vijon të djegë hektarë të terë me pyje i favorizuar nga era e fortë që po fryn.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: kruje Zjarr i fuqishëm