Avokati i ish-deputetit: Ja ku ishte Alqi Bllako kur policia nuk e gjeti në shtëpi (Sqarimi për përshëndetjen nga avioni)

Avokati Sokol Hazizaj ka zbuluar se ku ishte ish-deputeti Alqi Bllako kur u mor vendimi për arrestimin e tij. I ftuar ne emisionin “Opinion” Hazozaj tha se ai ishte ne shtepine e nje mikut te tij dhe ne momentin kur është njohur me masën është dorëzuar ne polici.

Ai po ashtu ka shpjeguar edhe foton nga avioni duke hedhur poshtë një largim te tij jashtë vendit.

Ky shtetas në asnjë moment nuk i është larguar masës së gjykatës së Shkallës së Parë. Po e priste te shtëpia e një mikut të vet. I vajti lajmi dhe shkoi dhe u dorëzua.

Fotoja nga avioni

Ishte nje foto qe po kthehesha nga jashte kur mora vesh lajmin. Qelloi qe ishte per 1 prillin.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb