EMRI/ I dënuar me 5 vite burg, arrestohet 40-vjeçari i shpallur në kërkim

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 40-vjeçarin Alfred Hithi, i shpallur në kërkim kombëtar nën akuzën për “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”. Hidhi, banues në “Zall-Herr”, ishte shpallur në kërkim, pasi Gjykata e ka dënuar me 5 vjet burgim.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë ligjore, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Zall-Herr”.Në kuadër të këtij operacioni u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit: Alfred Hithi, 40 vjeç, banues në fshatin Dritas, në Zall-Herr”, bën me dije policia.

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: Alfred Hithi