Ishte futur në Greqi ilegalisht, arrestohet shqiptari në Follorinë. U kap duke gërmuar në tokë, zbulohen…

Sekuestrohen 4 pistoleta ne kufirin greko-shqiptar në një operacion të policisë greke në zonën e Follorinës. Gjatë operacionit është ndaluar një shtetas shqiptar 40 vjeç që kishte kaluar kufirin në mënyrë të paligjshme. Ai u kap teksa po kërkonte të groposura në tokë disa sende.

Policia gjeti të groposura 4 pistoleta së bashku me 4 krehra me 21 fishekë në total. Rezulton se armët ishin fshehur aty në datën 11.10.2021. Shtetasi i arrestuar rezulton gjithashtu i shpallur në kërkim, i dënuar me 7 muaj burg nga Gjykata e Selanikut për “vjedhje”.

Gjithashtu lidhur me trafikun e armëve është shpallur në kërkim edhe një tjetër shtetas shqiptar, bashkëpunëtor i 40-vjeçarit.

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: Greqi shqiptar