“Dua të fitoj para për…”/ Kultivoi drogë, dënohet me rreth 3 vite burg shqiptari. Si la Greqinë për të nisur ‘biznesin’ në Gjermani

Një 57-vjeçar është dënuar me dy vjet e nëntë muaj burg pasi u kap me 2500 bimë kanabisi në një plantacion droge në Gelsenkirchen, Gjermani.

Gjatë një bastisjeje në tetor, policia zbuloi plantacionin profesional. Në dëshminë e tij ai u shpreh se udhëtoi nga Greqia për këtë punë, për të fituar para për familjen.

 

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb Etiketa: Droge gjermani shqiptar