“Largoni ambasadorin rus”, Balla i kthehet Berishës: Kashtë mbi tjegulla mund të pretendojë të vendos gjithkush, por…

“Largoni ambasadorin rus”

Kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla i është përgjigjur ish-kryeministrit Sali Berisha, i cili i bëri thirrje qeverisë që të largojë ambasadorin rus dhe t’i bllokohen vizat qytetarëve rusë. Balla tha për mediat se propozime që nuk kanë vlerë as nuk janë pjesë e një strategjie të koordinuar. Balla tha se agresioni i … Read more

Video-mesazhi i Zelenskyt emocionon deputetët shqiptarë, duartrokitje në sallën e Kuvendit të Shqipërisë. Fjala e plotë

Një fjalim plot emocione ishte ai i presidentit të Ukrainës, Zelensky, që bëri sot përmes një videomesazhi, drejtuar sot Kuvendit të Shqipërisë. Ashtu siç ishte parashikuar, seanca plenare u hap nga kryeparlamentarja Lindita Nikolli, e cila pohoi se Shqipëria dënonin sulmin rus në Ukrainë. “Shqipëria i është bashkuar kësaj mbështetje. Kemi mbështetur sanksionet ndaj Rusisë … Read more

Protesta kundër devijimit të rrugës në Rinas/ Vasili: Vendim absurd! S’jemi as në mes të sezonit turistik (Komenti për fjalimin e Zelenskyt)

Protesta kundër devijimit të rrugës në Rinas/ Vasili: Vendim absurd! S’jemi as në mes të sezonit turistik (Komenti për fjalimin e Zelenskyt)

Nënkryetari i LSI –së Petrit Vasili, ka folur në ‘News24’ për protestën e banorëve në Rinas të zhvilluar ditën e sotme. Vasili u shpreh se bllokimi i rrugës është një absurditet dhe se qeveria koncepton se gjithçka është pronë e saj. “Qytetarët sot ndodhen në një absurditet të jashtëzakonshëm. Kjo gjë nuk ka ndodhur dy … Read more

Zgjedhjet për kreun e PD, ja kur është afati i fundit për kandidatët për t’u regjistruar

Zgjedhjet për kreun e PD

Janë 4 ditë për dorëzimin e dokumentacionit të atyre që duan të kandidojnë për kreun e ri të PD. Në bazë të Statutit të PDSH dhe Vendimit Nr. 2 të Kuvendit Kombëtar të PDSH, të dt. 30 prill 2022, Komisioni i Organizimit dhe Kontrollit të Operacioneve Elektorale njofton: Afati i paraqitjes së kandidaturave për Kryetar … Read more

“Fjala e Zelensky-t, dush i ftohtë për Edi Ramën”/ Tritan Shehu: Kryeministri po bën lojë me dy porta

“Fjala e Zelensky-t

Deputeti demokrat Tritan Shehu, ka reaguar në lidhje me fjalën e mbajtur nga presidenti ukrainas Volodymir Zelensky në Parlamentin shqiptar. Me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, Shehu e quajti fjalën e liderit ukrainas, si një “dush të ftohtë” për politikat e ndjekura nga kryeministri Edi Rama. Ai theksoi se Zelensky kërkoi mos … Read more

Nga degët, te Kuvendi Kombëtar/ Berisha flet për zgjedhjet në PD: Në të gjithë këtë proces ka pasur dominim absolut vota e lirë

Nga degët

TIRANË Ish-kryeministri Sali Berisha ka dalë sot para mediave për të folur për zhvillimet në PD që kulmuan me Kuvendin e së shtunës, ku u zgjodh dhe Këshilli Kombëtar i PD. Berisha tha se që nga hapat e parë të kësaj lëvizjeje, vota e lirë ishte premtimi më solemn për demokratët dhe se në gjithë … Read more

“U arkivua në harresë kryetarokracia”/ Berisha për Kuvendin e 30 prillit: Për herë të parë gratë dhe të rinjtë janë shumica. Atyre që mbetën zemërthyer u them se…

“U arkivua në harresë kryetarokracia”/ Berisha për Kuvendin e 30 prillit: Për herë të parë gratë dhe të rinjtë janë shumica. Atyre që mbetën zemërthyer u them se…

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vlerësuar procesin e votimit të mbajtur ditën e shtunë në Kuvendin e PD ku u zgjodh edhe Këshilli i ri Kombëtar. Në konferencën e përjavshme me gazetarët në selinë blu, Berisha u shpreh se me 30 prill u arkivua në harresë kryetarokracia duke u zhvilluar jë proces transparent me propozimet  e … Read more

“Dua të fitoj para për…”/ Kultivoi drogë, dënohet me rreth 3 vite burg shqiptari. Si la Greqinë për të nisur ‘biznesin’ në Gjermani

“Dua të fitoj para për…”/ Kultivoi drogë

Një 57-vjeçar është dënuar me dy vjet e nëntë muaj burg pasi u kap me 2500 bimë kanabisi në një plantacion droge në Gelsenkirchen, Gjermani. Gjatë një bastisjeje në tetor, policia zbuloi plantacionin profesional. Në dëshminë e tij ai u shpreh se udhëtoi nga Greqia për këtë punë, për të fituar para për familjen.   … Read more