Reshjet e shiut dëmtojnë rrugë dhe nxjerrin nga shtrati lumenjtë në të gjithë qarkun e Shkodrës, 15 turistë bllokohen në Theth

Reshjet e shiut dëmtojnë rrugë dhe nxjerrin nga shtrati lumenjtë në të gjithë qarkun e Shkodrës

15 turistë kanë mbetur të bllokuar në Theth pasi rruga ku po udhëtonin u dëmtua si pasojë e motit të keq me reshje të dendura shiu. Probleme si pasojë e shiut që ka vazhduar gjatë gjithë natës raportohen në disa zona të qarkut të Shkodrës. NË Fushën e Muriqanit, Njësia Administrative Ana e Malit, përrenjtë … Read more

Përplasi për vdekje 64-vjeçarin në aksin Korçë-Pogradec, arrestohet shoferi

Përplasi për vdekje 64-vjeçarin në aksin Korçë-Pogradec

Një i ri që ka përplasur për vdekje me makinë një 64-vjeçar në aksin rrugor Korçë-Pogradec është vënë në pranga këtë fundjavë. 29-vjeçari me inicialet A. Rr., duke drejtuar automjetin “Audi Q7” në afërsi të fshatit Pirg të Mali., banues në fshatin Pirg, Maliq. Në Maliq është arrestuar dhe shoferi i një autobusi që ka … Read more

Uji ‘pushton’ Durrësin, përmbyten rrugët/ Dallgë mbi tri metra, anijet e peshkimit nuk lejohet të dalin në det

Uji ‘pushton’ Durrësin

Përkeqësimi i kushteve atmosferike përgjatë të gjithë bregdetit ka shkaktuar probleme në qarkullimin e mjeteve, por dhe këmbësorëve në Durrës. Si rezultat i erërave te forta me drejtimin jug-juglindje, zonat bregdetare janë përfshirë nga era me shpejtësi 15-20 m/s duke shkaktuar përgjatë brigjeve shqiptare, sipas Drejtorisë së Përgjithshme Detare, dallgë me  lartësi 1.80-3.50 metra. Pas … Read more

Mallakastër/ I vodhën shtëpinë dhe e dhunuan, ndërron jetë nga plagët e marra 89-vjeçari! Arrestohen dy autorët

Mallakastër/ I vodhën shtëpinë dhe e dhunuan

Një 89-vjeçar, shtëpia e të cilët u grabit një ditë më parë, ka ndërruar jetë këtë të diel pasi nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të shkaktuara nga dhuna e dy grabitësve. Çaush Shehaj humb i jetën sot në sallën e reanimacionit në Spitalin e Fierit. Grabitja ndodhi mëngjesin e datës 19 nëntor. Autorët e dyshuar … Read more

Përmbyten rrugët në Shëngjin, pezullohet lundrimi detar për të gjitha mjetet

Përmbyten rrugët në Shëngjin

Disa akse rrugore janë përmbytur në Shëngjin, si pasojë e reshjeve të dendura të shiut. Problematike paraqitet situata në zonën turistike të Shëngjinit, ku janë përmbytur disa rrugë, duke vështirësuar lëvizjen e automjeteve dhe këmbësorëve. Prurjet në lumenjtë Drin dhe Mat janë rritur ndjeshëm, por aktualisht nuk kanë rrezik për dalje nga shtrati. Nga moti … Read more

Fqinjët të tronditur! Grabitësit masakruan 89-vjeçarin, dhunuan dhe gruan e tij të sëmurë

Fqinjët të tronditur! Grabitësit masakruan 89-vjeçarin

Banorët e fshatit Klos në Mallakastër janë të tronditur nga vrasja e 89-vjeçarit, të cilit grabësit donin t’i vidhnin paratë. Një ditë më parë, dy të rinj hynë për të vjedhur paratë e të moshuarit Çaush Shehaj, por pasi nuk gjetën shumën e të ardhurave që kërkonin kanë dhunuar 89-vjeçarin dhe bashkëshorten e ti të … Read more

Spitali i shkretuar i Bulqizës! Nuk ka mjekë, të aksidentuarit dërgohen me helikopter në Tiranë

Spitali i shkretuar i Bulqizës! Nuk ka mjekë

Spitali i Bulqizës është shndërruar në një qendër shëndetësore. Prej vitesh, ky spital nuk ka mjekë specialistë si kirurg, Anestezist, Ortoped-Traumatolog, Gjinekolog, Reaminator si dhe Otolaringolog. Mbi 50 mijë banorë janë të detyruar të udhëtojnë drejt spitaleve të Peshkopisë, Burrelit ose në Tiranë, ndërsa për  urgjencat përdoret helikopteri. Të aksidentuarit në rrugë apo në minierë … Read more

Zjarr në Radhimë, flakët rrezikojnë një hotel

Zjarr në Radhimë

Flakët kanë përfshirë sot në mesditë zonën e fshatit Radhimë. Zjarri i ndihmuar dhe nga era e cila fryn me shpejtësi deri në 25 m/s është përhapur me shpejtësi duke rrezikuar një hotel që ndodhet në atë zonë. Forcat zjarrfikëse ndodhen në terren për izolimin e flakëve dhe shuarjen e tyre. Top Channel