Spitali Amerikan, pranë blerjes së “Henri Dunant Hospital”

Spitali Amerikan

Mediet greke shkruajnë se Spitali Amerikan është shumë pranë blerjes së spitalit më të madh në Greqi, “Henri Dunant Hospital”. Konkurrenti i vetëm i mbetur në garë për blerjen e këtij spitali është Fondacioni “Onasis”. Spitali Amerikan dhe ky fondacion ishin të vetmit investitorë që kaluan në fazën e dytë të konkursit për blerjen e … Read more

Vlorë, plagoset me armë zjarri një 26-vjeçar

Vlorë

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri në orët e mbrëmjes së kësaj të premteje, në lagjen “Çole” të Vlorës. Përdorimi i armës së zjarrit, tip pistoletë, ka ardhur pas një grindjeje banale në një nga lokalet e zonës. Nga të shtënat ka mbetur i plagosur 26-vjeçari Aleksandër Vasili, i cili ka marrë … Read more

Emri i Maqedonisë, reagon Rama: Gëzuar ditëlindjen, Republika e Maqedonisë Veriore

Qeveria për studentët; Rama tregon vendimet për tarifat

Menjëherë sapo parlamenti maqedonas u hapi udhë ndryshimeve kushtetuese, për të proceduar më pas me miratimin e ndryshimit të emrit në Republikën e Maqedonisë Veriore, reagoi edhe kryeministri shqiptar, Edi Rama. Në një postim në Twitter, Rama uroi për “lindjen” e kësaj republike të re, ndërsa nuk ngurroi të komplimentojë kryeministrin Zoran Zaev dhe të … Read more