Operacioni “Volloder”/ Laborator droge në Sarandë, arrestohet pronari i magazinës (Emri)

Operacioni “Volloder”/ Laborator droge në Sarandë

SARANDË Policia e Sarandës ka arrestuar një 29-vjeçar i shpallur në kërkim pas zbulimit të një laboratori për kultivimin e kanabisit në fshatin Nivicë. Shkon në 3 numri i personave të arrestuar. Specialistët e Seksionit të Hetimit të Narkotikëve dhe Trafiqeve në DVP Vlorë, në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në … Read more

Aksident tek Ura e Dajlanit në Durrës, përplasen dy automjete

Aksident tek Ura e Dajlanit në Durrës

Në aksident është regjistruar mbrëmjen e kësaj të mërkurë në Durrës, pranë Urës së Dajlanit. Gazetarja Klodiana Haxhiaj tha për BalkanWeb se në aksident është përfshirë një mjet tip taksi dhe një automjet tip ‘Benz’. Sakaq bëhet me dije se policia është nisur drejt vendit të ngjarjes. (BalkanWeb) Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton … Read more

I dehur në timon dhe tentoi të korruptonte efektivin, kapet në flagrancë 28-vjeçari në Tiranë

Policia e Tiranës, ka vijuar kontrollet për parandalimin e shkeljes së rregullave të qarkullimit rrugor. Në rrugën “Vangjel Noti”, efektivet e Komisariatit Rajonal te Policise Rrugore Tirane, kane ndaluar automjetin me targe AB 456 FI, drejtuesi i se cilit është konstatuar se drejton mjetin nen efektin e alkoolit në masën 0.45 mg/l, testi i pare … Read more

“Dua të fitoj para për…”/ Kultivoi drogë, dënohet me rreth 3 vite burg shqiptari. Si la Greqinë për të nisur ‘biznesin’ në Gjermani

“Dua të fitoj para për…”/ Kultivoi drogë

Një 57-vjeçar është dënuar me dy vjet e nëntë muaj burg pasi u kap me 2500 bimë kanabisi në një plantacion droge në Gelsenkirchen, Gjermani. Gjatë një bastisjeje në tetor, policia zbuloi plantacionin profesional. Në dëshminë e tij ai u shpreh se udhëtoi nga Greqia për këtë punë, për të fituar para për familjen.   … Read more

Atentati në Nikël në 2019/ Gazetari: Marklen Haka e di kush e ka qëlluar, pret momentin për të goditur!

Atentati në Nikël në 2019/ Gazetari: Marklen Haka e di kush e ka qëlluar

Këtë të mërkurë emisioni në ‘Shënjestër’ në ‘News24’ ka sjellë në vëmendje ngjarjen e ndodhur mbrëmjen e 21 shtatorit të 2019, atentatin ndaj Marklen Hakës. Të ftuar në studio, politologu Arjan Curri dhe gazetari Xhevahir Zhabina folën rreth kësaj ngjarje. Gazetari Zhabina u shpreh se persona e përfshirë në këtë ngjarje, ka qenë të mirëinformuar … Read more

Dhunë në familje protestë e paligjshme, policia procedon penalisht 6 persona në Vlorë

Dhunë në familje protestë e paligjshme

Policia e Vlorës ka proceduar penalisht 6 persona, të akuzuar për vepra të ndryshme penale. Materialet i kaluan Prokurorisë, për veprime të mëtejshme. Njoftimi i Policisë: DVP Vlorë Specialistët e Hetimit të Krimit të Komisariatit të Policisë Vlorë referuan materialet në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Vlorë, për shtetasit: – A. V., 29 … Read more

38-vjeçari nga Durrësi gjendet pa jetë në makinë i qëlluar me armë, dyshimet e para

38-vjeçari nga Durrësi gjendet pa jetë në makinë i qëlluar me armë

Një 38-vjeçar me inicialet Betim Kastrati është gjetur mëngjesin e sotëm i pajetë në makinën e tij. I riu është gjetur në aksin rrugor Fier-Lushnjë, në afërsi të rrethrrotullimit të Kolonjës, në një xhep rruge, brenda në automjetin  tip “Volvo”, i parkuar në mënyrë të rregullt. Policia bën me dije se nga tërësia e veprimeve … Read more

E rëndë/ 38-vjeçari gjendet i pajetë në makinën e tij në aksin rrugor Fier-Lushnje, dyshohet…

E rëndë/ 38-vjeçari gjendet i pajetë në makinën e tij në aksin rrugor Fier-Lushnje

Në aksin rrugor Fier-Lushnje, në afërsi të rrethrrotullimit të Kolonjës, në një xhep rruge,  është gjetur i pajetë brenda në automjetin e tij tip ‘Volvo’,  shtetasi Betim Kastrati 38-vjeç banues në Durrës.  Kastrati ishte punonjës në Portin e Durrësit.  Makina ku u gjet 38 vjeçari ishte e ndezur. 38-vjeçari dyshohet se si pasojë e depresionit … Read more

“Kam dëgjuar që është gjetur një kufomë, shpirti po më dhemb”/ Gazetarja sjell historinë prekëse të 49-vjeçares në kërkim të djalit të zhdukur

“Kam dëgjuar që është gjetur një kufomë

Gazetarja Anila Hoxha ka bërë një rrëfim prekës për Liljana Gjonajn, nënën e Mariglenit të zhdukur tashmë prej 7 vitesh, në rrethana që nuk dihen edhe sot e kësaj dite. Sipas gazetares, Liljana e kishte telefonuar edhe të dielën, me shpresën për të marrë informacion prej saj, në lidhje me zbulimin e disa eshtrave në … Read more