“PD, parti e të drejtave dhe lirive të qytetarit”, Berisha nga Laçi: Themelimi i Partisë Demokratike, ditëlindja jonë e dytë. 32 vite më parë kishim vetëm aspirata e ideale

“PD

Kryetari i partisë Demokratike Sali Berisha ka qenë sot i pranishëm në Laç në 32-vjetorin e krijimit të PD në këtë qytet. Në fjalën e tij kryedemokrati u shpreh se PD është partia e lirisë dhe të drejtave të qytetarëve. “Jam i emocionuar sepse Kurbini ka qenë e mbeti gjithnjë një bastion i lirisë për … Read more

“Kur shqiptarët bëhen bashkë, bëjmë gjëra të mrekullueshme”, Veliaj takon deputetin shqiptar në parlamentin serb Shaip Kamberi: Mirënjohës për kontributin tuaj

“Kur shqiptarët bëhen bashkë

Gjatë vizitës në Luginën e Preshevës, kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar edhe një takim me deputetin Shaip Kamberi, kryetar i Partisë për Veprim Demokratik dhe përfaqësuesi i vetëm shqiptar në Parlamentin e Serbisë. Kryebashkiaku Veliaj ka vlerësuar faktin se Kamberi është sot një zë i fuqishëm i komunitetit shqiptar në Serbi. … Read more

“Krim shtetëror, akt terrorist ndaj qytetarit”, ministri Manja: Dosja për 21 janarin të transferohet në SPAK. Drejtësia e re të bëjë detyrën! Provat e fundit…

“Krim shtetëror

Ministri i Drejtësisë Ulsi Manja ka mbajtur sot një konferencë nga Kryeministria, për 21 janarin. Në 12 vjetorin pas vrasjes së katër protestuesve para Kryeministrisë, ministri Manja ka deklaruar se dosja për ngjarjen duhet t’i kalojë SPAK-ut, ndërsa e ka quajtur krimin, një krim shtetëror dhe akt terrorist ndaj qytetarëve që po protestonin. Manja tha … Read more

“Rama është i pashpresë”, Vasili për incenaratorin e Tiranës: Droni i së vërtetës tregoi se drejtësia është e kapur nga kryeministri

“Rama është i pashpresë”

Nënkryetari i Partisë së Lirisë, Petrit Vasili ka lëshuar sërish akuza për inceneratorin e Tiranës. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Vasili ka shkruar se pamjet e dronit tregojnë qartë se mbi fushën e mbeturinave të Sharrës vidhen e groposen përditë miliona euro të shqiptarëve. Postimi i plotë i Petrit Vasilit: Rama dhe Veliaj te pashprese … Read more

“Në tetë vite premtimet janë bërë si balta”, Tedi Blushi denoncon rrugët në Astir: Nuk kishin kohë të mbushnin gropat, se menduan për xhepat e tyre

“Në tetë vite premtimet janë bërë si balta”

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka denoncuar gjendjen ku ndodhen rrugët në Astir. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Blushi ka ndarë dhe një video nga ku shfaqet nga Astiri duke treguar pamjet e rrugëve të mbushura ne ujë, teksa ka thënë se në 8 vite, kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj ka … Read more

“Kolapsi institucional është shumë pranë”, Escobar thirrje autoriteteve në Mali të Zi: Zgjidhni krizën politike!

“Kolapsi institucional është shumë pranë”

I dërguari special i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka paralajmëruar se do të ketë  pasoja nëse Mali i Zi nuk zgjidh krizën e thellë politike dhe institucionale që ka përfshirë vendin prej muajsh. Escobar është shprehur se Mali i Zi është pranë një kolapsi dhe se deri më tani nuk ka … Read more

Trupi i të riut erdhi pa zemër nga Spanja, motra protestë para Ministrisë së Drejtësisë: Dyshojmë për trafikim organesh, heshtja e institucioneve flet shumë!

Trupi i të riut erdhi pa zemër nga Spanja

Familjarët e Saimir Sulës kanë zhvilluar ditën e sotme një protestë para Ministrisë së Drejtësisë. Majlinda Sula, motra e të riut shqiptar Saimir Sula, i cili vdiq në një spital në Spanjë dy vite më parë, ku kishte shkuar për COVID dhe doli i vdekur dhe pa zemër kërkon ende drejtësi. Motra e Saimir Sulës … Read more

“Droni i së vërtetës tregon se në Sharrë po vjedhin edhe tani”, Vasili: Mbeturinat vetëm u groposën në mënyrën me primitivë duke grabitur qytetarët

“Droni i së vërtetës tregon se në Sharrë po vjedhin edhe tani”

TIRANË Nënkryetari i Partisë së Lirisë Petrit Vasili deklaron se edhe sot mbeturinat në Tiranë vetëm groposen në mënyrën më primitive teksa qytetarët grabiten. Vasili kritikon heshtjen e drejtësisë dhe SPAK dhe se qytetarët kanë paguar taksa që jua vjedhin edhe atyre, por nuk guxojnë të zbatojnë ligjin as për veten sepse Droni tregon se … Read more

“Qeveria ka planifikuar një proces shkatërrimi për pronat e qytetarëve të Bërxullës”, Tedi Blushi: Të tërhiqet menjëherë, të pranojë kërkesat e banorëve

“Qeveria ka planifikuar një proces shkatërrimi për pronat e qytetarëve të Bërxullës”

TIRANË Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë Tedi Blushi deklaron se kërkesat e banorëve të Bërxullës janë të drejta dhe kushtetuese. Blushi shkruan se qeveria ka planifikuar një proces shkatërrimi për pronat e qytetarëve të Bërxullës që preken nga projekti Thumanë-Kashar. Ai i bën thirrje qeverisë të tërhiqet menjëherë nga çdo përpjekje kokëfortë dhe … Read more

“Kam pasur mbrojtje në Shqipëri”, themeluesi i UÇK-së zbulon bisedën me Sali Berishën para luftës: Kemi debatuar, na tha…

“Kam pasur mbrojtje në Shqipëri”

Raportet mes liderëve shtetërorë të Shqipërisë e udhëheqësve të UÇK-së gjatë kohës së luftës së fundit në Kosovë, shumë herë kanë qenë pjesë e diskutimit publik. Në lidhje me këtë çështje, ka folur edhe një prej atyre që ka qenë i autorizuar të mbante kontakte me krerët shtetërorë në Shqipëri. Një prej themeluesve të UÇK-së … Read more