Arrestohet efektivi i “Operacionales” – Jeton Lami

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën arrest me burg për oficerin Jeton Lami punonjës në policinë e shtetit, pasi dyshohet se ka shpërdoruar detyrën. Jeton Lami, 28 vjeç, banues në Tiranë, me detyrë punonjës policie (agjent), pranë Drejtorisë së Forcës së Posaçme Operacionale nëDrejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit është arrestuar menjëherë pas dhënies … Read more

“Çmendet” eurodeputetja greke, i kërkon llogari Tiranës për afganët

Duket se eurodeputet grekë nuk janë prekur aspak prej dramës që ka ndodhur ditët e fundit në Afganistan, si dhe shqetësimit në rritje të rikthimi i talebanëve në pushtet mbas 20 vitesh. Ka qenë eurodeputetja se Demokracisë së Re, Ana Mishel Asimakopulu,e cila mban njëkohësisht edhe postin e zv-kryrtares së komisionit të tregtisë ndërkombëtare të … Read more

Rama mbledh grupin e vjetër dhe të ri parlamentar, mesazh të veçantë Gramoz Ruçit: Do jetë krahu im i djathtë, askush s’e zë vendin e tij

TIRANË Kryeministri Edi Rama, njëherësh kreu i PS-së, ka mbledhur këtë mbrëmje grupin e vjetër parlamentar dhe atë që u zgjodh pas zgjedhjeve të 25 prillit. Në fjalën e tij para socialistëve, Rama është ndalur te i dorëhequri nga të gjitha funksionet politike, Gramoz Ruçi, duke thënë se ai do të vazhdojë të jetë krahu … Read more

“Defender Europe 21” në Tiranë/ Qytetarët vizitojnë mjetet e takohen me ushtarakët në sheshin “Nënë Tereza” (Fotot )

“Defender Europe 21” pas disa qytetesh këtë herë ka zbarkuar në zemër të Tiranës. Dhjetëra qytetarë janë mbledhur për të parë mjetet ushtarake dhe kanë takuar ushtarakët e huaj e ata shqiptarë. Ditën e nesërme do të ketë surpriza në tokë dhe ajër në sheshin “Nënë Tereza” për të gjithë qytetarët. Në fotot e mëposhtme … Read more

“Nuk do ketë seancë të posaçme te Ligjet për Bujar Sheshin”

TIRANE Komisioni i Ligjeve nuk do të mblidhet në seancë të veçantë, ashtu siç rekomandoi Komisioni i pavarur pë monitorimin e zbatimit të refromës në drejtësi, për të dëgjuar drejtuesit e Autoritetit për Informimin mbi Dokumentet e ish-Sigurimit të Shtetit, mbi çështjen “Sheshi”. Kryekomisioneri i Ligjeve tha se kjo çështje do të ngrihet vetëm në … Read more

Lleshi, takim me strukturat e policisë në Berat

Sandër Lleshi, ministri i Brendshëm, zhvilloi një takim me strukturat vendore të Policisë së Qarkut të Beratit. Takimi zgjati rreth 1 orë e 30 minuta. Me mjetin e Ministrisë së Brendshme, Lleshi është futur direkt në mjediset e komisariatit të Policisë Berat, duke shmangur kontaktet me gazetarët. Lleshi mësohet se është takuar me drejtuesit e … Read more

Kush është Vis Martinaj

Për Emiljano Shullazin, situata përkeqësohet dita ditës. Ndërsa ai është mbyllur në qeli, gjykatësit pranuan dëshminë e Ylvi Beqes, që e akuzon për gjobëvënie. Për biznesmenin nuk ka më kthim pas, por ditët e fundit ai është kërcënuar nga miqtë e Emiljano Shullazit. Dhe Shullazi nuk ka miq dosido. Pavarësisht se është dëshmitar i mbrojtur kundër një prej … Read more

Some Useful Links for You to Get Started

It seems like you’re running a default WordPress website. Here are a few useful links to get you started: Migration How to use WordPress Migrator Plugin? Migrate WordPress from Siteground to Cloudways Migrate WordPress from GoDaddy to Cloudways Performance How to install and configure Breeze WordPress cache plugin? How to integrate CloudwaysCDN with your WordPress … Read more