PDIU në koalicionin opozitar/ Si e pritën Dule, Shehi e Ndoka

PDIU në koalicionin opozitar/ Si e pritën Dule

TIRANE- Ndërkohë që Vangjel Dule është i shqetësuar për hyrjen e PDIU në koalicionin opozitar, të njëjtin shqetësim me të nuk e ndajnë Dashamir Shehi dhe Nard Ndoka. Për ta zgjerimi i koalicionit, i shërben kauzës opozitare dhe e bën opozitën më të fortë. “Kushdo që vjen i bashkohet, sidomos në këtë periudhë, bën një … Read more

“5000 USD nëse keni një ide”, Rama: Aplikoni deri më 30 shtator

Shkarkimi i Agim Kajmakut

TIRANË- Kryeministri Edi Rama iu ka bërë thirrje atyre që kanë ide për të krijuar një sipërmarrje apo biznes që punëson të rinj të përfitojnë nga programi i Vetëpunësimit të Shërbimit Kombëtar të Punës. Bëhet fjalë për një grant prej 5 mijë dollarësh dhe afati i dorëzimin e aplikimeve mbyllet më 30 shtator. STATUSI I … Read more

Meta flet me Sekretarin e Vatikanit për dialogun Kosovë-Serbi

VATIKAN- Në vijim të vizitës së tij në Selinë e Shenjtë, Presidenti Ilir Meta u takua sot me Sekretarin e Shtetit të Vatikanit, Kardinalin Pietro Parolin. Kreu i Shtetit shqipatar shprehu kënaqësinë e veçantë lidhur me vizitën në Vatikan dhe për audiencën e posaçme me Atin e Shenjtë, Papa Françesku, si dhe nënvizoi rëndësinë e … Read more

Deputeti i PD në Kukës: Policia, terror që mos të protestojnë

Deputeti i PD në Kukës: Policia

KUKËS- Deputeti demokrat Agron Shehaj, ishte sot në emër të Partisë Demokratike, për të protestuar në Kukës kundër taksës në Rrugën e Kombit. Shehaj akuzoi qeverinë se ka përdorur policinë për të mbytur protestën qytetare, ndërsa denoncoi sjelljen e shumicës së mediave, që me heshtjen e tyre mbështetën vjedhjen. Shehaj deklaroi se aleanca krim-qeveri-oligarki-media është … Read more

PDIU aleat me PD, reagon OMONIA: PBDNJ të ripërcaktojë pozicionin

Dorëheqja e Xhafajt

Bashkimi Demokratik i Minoritetit etnik grek, OMONIA ka reaguar pas marrëveshjes ndërmjet kreut të PDIU-së Shpëtim Idrizi dhe kreut të PD-së Lulzim Basha duke i kërkuar PBDNJ-së pjesë e bllokut opozitar të ripërcaktojë pozicionin. Në një deklaratë për mediat, OMONIA e quan “Kontaminim anakronik të panevojshëm, të paarsyeshëm dhe të paargumentuar të platformës politike të … Read more

Some Useful Links for You to Get Started

It seems like you’re running a default WordPress website. Here are a few useful links to get you started: Migration How to use WordPress Migrator Plugin? Migrate WordPress from Siteground to Cloudways Migrate WordPress from GoDaddy to Cloudways Performance How to install and configure Breeze WordPress cache plugin? How to integrate CloudwaysCDN with your WordPress … Read more