Dhunimi i biznesmenit, Berisha: Ngrihuni kundër qeverisë!

Tërmeti/ Denoncimi tek Berisha: Zyrtarët e bashkisë Kavajë po vjedhin magazinën me ndihmat për banorët

TIRANE– Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar pas ngjarjes së rëndë që ndodhi gjatë natës në zonën e Komunës së Parisit, ku një biznesmen ra pre e dhunës barbare nga disa persona ende të paidentifikuar. Përmes një reagimi në ‘Facebook’, Berisha tha se kjo është klima e biznesit në qeverinë “Rama”. Teksa dënoi ngjarjen në fjalë, … Read more

Rama: Mirënjohje Gjermanisë që na mbështet për integrimin

Ministri gjerman takon Ramën: BE s’është vetëm fjalë

TIRANE- Kryeministri Edi Rama ka mbajtur një konferencë me ministrin e jashtëm gjerman në kuadër të vizitës së tij në Tiranë. Rama falënderoi ministrin dhe tha se Gjermania i ka kushtuar një vëmendje të veçantë anëtarësimit të vendeve të Ballkanit Perëndimor në BE. “Respekt dhe mirënjohje për vëmendjen e Gjermanisë. Ne i japim rëndësi marrëdhënies … Read more

Sherri në Tiranë, babai i nguli thikën të dashurit të vajzës (Emri)

Sherri në Tiranë

TIRANE- Detaje të reja zbulohen për sherrin e ndodhur mes dy personave në zonën e ‘Unazës së Re’ në Tiranë pasditen e sotme. Gazetarja Dorjana Bezat raporton për “BalkanWeb” se Rezmi  Caushaj 51 vjeç ka plagosur me thikë një 40-vjeçar, pasi ishte kundër lidhjes që kishte vajza e tij më këtë të fundit. 51-vjecari ka … Read more

Kukan: Bojkoti nuk sjell rezultate pozitive. Kodi Zgjedhor para zgjedhjeve

Kukan: Bojkoti nuk sjell rezultate pozitive. Kodi Zgjedhor para zgjedhjeve

Bashkimi Evropian ka përcaktuar kritere të qarta për vendet kandidatë të cilat aspirojnë të anëtarësohen në BE. Ecuria dhe finalizimi i reformës së drejtësisë do të përcaktojë edhe ritmin e afrimit të Shqipërisë me Bashkimin Evropian. Eurodeputeti Sllovak, Eduard Kukan i cili i përket grupimit të partive popullore evropiane, në Parlamentin Evropian, ka dhënë një … Read more

Zyrtarja e DASH për çështjet europiane vizitë tre ditore në Tiranë

Zyrtarja e DASH për çështjet europiane vizitë tre ditore në Tiranë

TIRANË – Krye Zv. Ndihmës Sekretarja e Shtetit për Çështjet Europiane dhe Euroaziatike, Elisabeth Millard ka mbërritur në Shqipëri,  për një vizitë tre ditore. Lajmin e ka bërë të ditur ambasada amerikane në Tiranë, përmes një postimi në facebook, përmes të cilit i uron mirëseardhjen znj. Millard. Gjatë qëndrimit tre ditor në Tiranë, zyrtarja amerikane … Read more

Sfidat e suksesit, Grida Duma me të rinjtë: Aleati i vetëm, vetja jote

A ndihet gati PD për të marrë qeverinë? Si përgjigjet Grida Duma

Në një takim me të rinj deputetja demokrate Grida Duma ka folur me ta për sfidat e suksesit dhe përballjet përtej bankave të shkollës. “Suksesi nuk është fat -është teknikë; është bashkimi i disa gjërave që mund të stërviten brenda teje dhe më pas fitoren nuk e sheh më në dritare, por në pasqyrë.Sistemet do … Read more

Lufta ndaj korrupsionit në shtet, ministrja Gjonaj: 9 largime nga puna

Lufta ndaj korrupsionit në shtet

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, nën rolin e koordinatores kombëtare Antikorrupsiuon ka bërë me dije masat e marra ndaj rasteve të denoncuara në administratën shtetërore. Pas verifikimeve të bëra nga Task-Forca Antikorrupsion, ministrja tha se janë rekomanduar 60 masa administrative e 8 kallzime penale. Në këtë proces kontrolli, Gjonaj u shpreh se ka pasur 9 … Read more

Vidhet një dyqan bizhuterish në Elbasan, kapet autori

Sherr masiv mes disa personave në një lokal në Elbasan

ELBASAN- Një dyqan bizhuterish në Elbasan ka rënë pre e hajdutëve gjatë natës, ndërsa pak çaste më vonë është arrestuar dhe autori. Burime zyrtare nga policia e Elbasanit thanë për gazetarin e “News24” dhe “BalkanWeb” Fatmir Popja se në pranga ra shtetasi me inicialet M.J. Arrestimi i tij u bë gjatë aksionit të shërbimeve të … Read more