Ndryshime në provimet e maturës! Maturantët kanë të drejtën për të kërkuar rivlerësim të testeve

Ndryshime në provimet e maturës! Maturantët kanë të drejtën për të kërkuar rivlerësim të testeve

Më 1 qershor do të zhvillohet provimi i parë i maturës shtetërore, ndërsa i fundit do të jetë më 19 qershor. Por këtë vit ka ndryshime në rregullore. Pas kërkesave të vazhdueshme të maturantëve, të cilët e kishin kthyer në çështje kryesore mundësinë e rivlerësimit të testit, këtë vit do tu jepet mundësia që jo … Read more

Mungesë dokumentacioni dhe ndotje ajri, procedohen administratorët e 5 guroreve në Krujë

Mungesë dokumentacioni dhe ndotje ajri

Vijon operacioni policor i koduar “Mjedisi”, ndërsa janë proceduar penalisht 5 administratorë të 5 guroreve, për mungesë dokumentacioni, ndotje ajri dhe shpërdorim toke në Krujë. Në përfundim të veprimeve, u proceduan në gjendje të lirë shtetasit me inicialet; D. P., V. K., E. Q., H. K. dhe F. B. NJOFTIMI I POLICISE Operacioni, për evidentimin … Read more

Gruaja piu lëndë helmuese pas dhunës së tij, burri i dehur tentoi ta çonte në spital, por u aksidentuan. Çfarë ndodhi në Dibër

Gruaja piu lëndë helmuese pas dhunës së tij

Një 29-vjeçare ka tentuar t’i japë fund jetës, duke pirë lëndë helmuese, pas dhunës nga bashkëshorti i saj. Ngjarja në fjalë ndodhi në Dibër. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se Behar Reçi, pasi pa gruan në atë gjendje, e cila ishte shtyrë drejt këtij akti pas dhunë psikologjike të 37-vjeçarit, tentoi ta çonte … Read more

Tentoi të fustë drogë në burgun e Drenovës, arrestohet polici (Emri)

Tentoi të fustë drogë në burgun e Drenovës

KORÇË Arrestohet një polic pasi tentoi të fuste drogë në burgun e Drenovës. Sipas informacioneve të para është arrestuar efektivi i policisë Nevis Ibrahimi, të cilit iu gjet një sasi lëndë narkotike. Efektivi i është ushtruar një kontrolli në trup nga ku rezultuar dhe droga me vete.   Për t’u bërë pjesë e grupit”Balkanweb” mjafton … Read more

Shqiptari vret ish-gruan në Gjermani, i shkoi në vendin e punës dhe e qëlloi, arrestohet në tentativë për t’u arratisur

Shqiptari vret ish-gruan në Gjermani

Një ngjarje e tmerrshme ka ndodhur të shtunën në Markdorf të Gjermanisë. Një shqiptar thuhet se ka vizituar ish-gruan e tij në vendin e punës dhe e ka qëlluar atë për vdekje. Më pas ai u arratis, por u arrestua menjëherë pas kësaj. Tashmë 47-vjeçari shqiptar ndodhet në paraburgim. Kjo është bërë e ditur nga … Read more

Kontroll i befasishëm nga karabinierët, shqiptarit i zbulohen 600 gramë kokainë dhe para cash në banesë, arrestohet

Kontroll i befasishëm nga karabinierët

Një shqiptar ka rënë në prangat e karabinierëve, pasi i janë zbuluar 600 gram kokainë në banesë. Pas denoncimeve të shumta nga banorët e një pallati të cilët ankoheshin për lëvizje të dyshimta në zonën e bodrumit, karabinierët organizuan një blic, duke surprizuar 50-vjeçarin me origjinë shqiptare, brenda një prej bodrumeve. Brenda, karabinierët gjetën 614 … Read more

Akuzohen për vrasje, trafik droge e mashtrime/ Policia angleze publikon fotot e 14 personave më të kërkuar, mes tyre edhe shqiptarë (EMRAT)

Akuzohen për vrasje

14 persona me rekorde kriminale janë shpallur në kërkim nga autoritetet në Britani. Policia e Yourkshire ka bërë me dije se 14 personat janë në kërkim për shkak se janë të përfshirë në krime të ndryshme, vrasje, trafik droge si edhe arratisje nga burgu. Mediat britanike kanë bërë me dije se mes tyre është edhe … Read more

Meta denoncoi rastin/ Vdes tragjikisht në Skrapar 55-vjeçarja, policia fsheh ngjarjen, pas 24 orësh jep njoftim zyrtar: Vuante nga depresioni

Meta denoncoi rastin/ Vdes tragjikisht në Skrapar 55-vjeçarja

Një ngjarje e rëndë është regjistruar rreth orës 11:00 të së Shtunës në fshatin Gjerbës në Skrapar. Një 55-vjeçare ka gjetur vdekjen në ujërat e përroit të Tomorricës në fshatin Rehovë në rrethin e Skraparit. Nuk dihet nëse gruaja është vetëhedhur në përrua apo e ka marrë rrjedha e tij në përpjekje për të kaluar … Read more